bugünün en beğenilenleri - filsözlük

seçici olmak

harmonia
insanların günümüzde yanlış ya da hata olarak algıladığı durumdur. artık internetin de etkisiyle herkesin her şeye, herkese erişimi o kadar kolaylaştı ki belirli bir beklenti içinde olmak garip karşılanıyor. birçok insan yalnızlıktan o kadar korkuyor ki erişebildiği bir şeye sahip olmanın kolaylığıyla "şu kadar sürede nasıl yalnızsın" diye şaşırıyor. şu daha doğrusudur diye herkes adına konuşmak istemiyorum ama bir ilişkiye sırf şu kadar süre emek verdim diye severek yanyana olmak yerine katlanmak, sırf birilerinin yalnız öyleyse mutsuz diye düşünmemesi için istediğimizin daha azıyla yetinmeyi mantıklı bulamıyorum.
0

15 bin tl maaş ile mutsuz olmak

harmonia
Para ve zenginlik göreceli kavramlardır. Misal başlığa konu olan meblağ bazıları için bir hayalken bazıları içinse beş dakikalık bir harcamadır. Türkiye şartlarına göre görece olarak iyi para kazanıyor olmanızın da mutlu hissetmeye pek katkısı olacağını zannetmiyorum.

hedeflenenle yaşanılan hayat arasında bir fark bile kişinin mutsuz olmasın sebep olabilir. Para dediğimiz şey çok izafi bir kavramdır. Sadede gelirsek; asgari ücret ile geçinenlerin tarafından bakınca nankörlük, özel jetiyle başka bir ülkeye gidenlerin açısından bakıldığında ise fakirliğin getirdiği bir sonuçtur.

İmza: işsiz spor
0

filsözlük


filsözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

filsözlük nedir?


filsözlük her konuda güncel olarak fikirlerini belirten yüzlerce yazarı ile özgün bir tartışma alanıdır sürekli olarak güncel konulardan bilgilerini paylaşan yazarlar ile yeni bilgilere yol açan , gelişmeleri entryler ile bildiren yazar topluluğu