camide yaşanacak dumur olaylar

galatadanuctum
yıllar önce cuma namazlarını daha sakin diye işyerine biraz uzak ufak bir camide kılıyorum. hutbe veren hoca da diyanetin hutbesine bağlı kalmadan kafasına göre takılan, cemaati gaza getiren hikayeler anlatan bir kişilik.

yine bir hutbe sırasında oksijen yetersizliğinden hafif uyku moduna geçmişken " allaaaahgggmmmnkkkh" diye canhıraş bir feryadla yerimden sıçradım.

ulan tam yanımda oturan herif caminin gedikli delisiymiş, hoca yavuz selimin ridaniye dönüşündeki bilinen hikayesini anlatırken gaza gelip boğazı yırtılırcasına höykürüverdi.

camide falan olduğumu unutup gayrihtiyari bastım kalayı. şoka girdim resmen.
martha
Bizzat şahit olmadığım, bir hocamın anlattığını aktarmak isterim..din kültürü ve ahlak bilgisi dersi esnasında habire arıza çıkaran arkadaşımıza sinirlenen hoca, bu arkadaşımız üzerinden kafasında hemen bir olay kurgulamıştır ve arkadaşımıza kızgın bir suretle dönüp şunları ifade etmiştir: sen! Evet, sen sen! Sen camiye gitme oğlum! -niye hocam? Sen camide herkesi parmaklarsın; sen öyle bir adamsın oğlum. Çık dışarı!
.....
takataki
bol cemaatli teravih namazının hanımlar bölümünde namaz kılarken secdeye gidip geldikten sonra kafanın öndeki namaz kılanın eteğine takılması. bundan daha dumur olay gelmedi aklıma.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol