en rahat uyunan uyku

elephant
18 haziran 2006 ÖSS sınavının akşamında çektiğim uykudur. Sinavda iyi gecmisti zaten. Sınava uykusuz girdim. Uyuyamadım sabaha kadar. Neyse ben kazandım gittim, sınıf arkadasim vardı, adanalı, güzel insandır. Dedim ben uyuyamamistim falan, bu anlatmaya başladı " kanka ben de uyuyamıyorum diye sınavdan 2 gün önce bilerek uyumadım ki ertesi gün uykum gelsin hemen uyurum diye. Sınav akşamı yine uyuyamadım, 48 saat uykusuz girdim sınava diye." Baya gülmüştük. Daha başka taktikler de duydum, sonraki girilerde yazarım.
rock tribe
daha gençken uyunan uykudur. böyle deyince seksenlik dede gibi oldum ama cidden yaş bir aşamayı geçince uyku kalitesi de çok düşüyor. belli bir gece olarak hatırlamıyorum. bundan 10 sene önce her gece bebekler gibi uyurdum. kafaya fazla bir şey takmayınca uyku da sıkıntı yaratmıyor. öss gecesi elbette uyuyamamıştım.
unstable
meşhur proje teslimi zamanlarından birinde, henüz 2.sınıf olmanın da verdiği tecrübesizlikle, 6 günde 7-8 saat gibi absürt derecede az uyumuştum. teslim ve jüri ikilisini atlattıktan sonra eve gelip,uykunun verimini arttırmak için perdeleri çekip kapıları kilitlememi hala hatırlarım. odamı ışık hüzmesi girmeyecek bir uyku zindanına çevirmiştim. fiziksel olarak uykuya o şekilde ihtiyacım olan başka an hatırlamıyorum. uyuduğum uyku da çektiğim uykusuzluğun ödülü gibi gelmişti, aralarda yemek için kalktığım aralar dışında yarı ölü biçimde yattığım iki günlük bu uyku benim için en rahat uykudur.
mamut
Nedense hatırlamıyorum fakat 18 saat süren bir yolculuktan sonra akşamleyin yatıp ertesi gün 2de uyanmıştım. Kalktığımda yine de uykum vardı. 2 benim için çok geçtir ben 7 dedin mi ayaktayım.
sacmasapanseyler
henüz bu raddeye gelemediğim uykudur. bende mi bir sorun var anlamıyorum ama değil rahat uyku, azıcık bir uyku bile bana çok geliyor. çoğunlukla kâbus gördüğüm için de uyumaya korkuyorum. çocukluğumdan beri böyleyim ve bu durumdan artık sıkıldım. uykusuzluğumun tek sebebi kâbuslar değil elbette, lakin konumuz bu değil...

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol