#157280 numaralı entry - filsözlük

fil itiraf

kanocuya ahtapotla tokat atan fok
bu gün tam kapanma olursa bu halk ne yapacak temalı bir konuşmada gayet sakin "evimde yüklü miktarda nakit para var bana bir şey olmaz" dediğim için laf söylemeye kalkanlara "19 yıldır iktidara da muhalefete de oy verip gaza gelen sizsiniz cebinizdeki nakiti betona yatıran sizsiniz bunları yapmanızı ben söylemedim siz seçtini, seçimlerinizin bedelini ödemeye gelince de başkasına laf söylemeye hakkınız yok" dedikten sonra olan o derin sessizlik ülkenin içine düştüğü çıkmazı çokta güzel gösterdi bana.

ben oportünist ve pragmatistim kardeş işime gelmezse defolur ülkeden bile giderim seneye gitmemin tek sebebi tl nin değersiz oluşu 3-5 ne koparırsam kardır memleketten diye bakmam yoksa ülkeyi falan sevdiğimden değil. birilerinin fakirleşmesi bir başkasının zenginleşmesi demektir.
0

Entry hakkında yorumlar

filsözlük


filsözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

filsözlük nedir?


filsözlük her konuda güncel olarak fikirlerini belirten yüzlerce yazarı ile özgün bir tartışma alanıdır sürekli olarak güncel konulardan bilgilerini paylaşan yazarlar ile yeni bilgilere yol açan , gelişmeleri entryler ile bildiren yazar topluluğu