mansur yavaş

esdemirei

katıldığı 20 aralık 2019 tele 1 mansur yavaş canlı yayını olayında şu ifadeleri söyleyen Ankara büyükşehir belediyesi başkanı: “Bundan sonra Ankara'da bu iş olmayacak. Geri adım atmak yok. Bu şehre çok ihanet edildi. Artık ihanetin sürmesine izin vermeyeceğiz. Bu şehre bir günde metro getirilmezdi ama bir günde adalet getirilebilirdi. O yoldan sapma, endişe, tereddüt yok. Tam tersine kararlılık, cesaret var. Her devrin adamlarına, her avm'nin ortaklarına, her partiden yandaş bulacak çapta yüzsüzlere, devre göre kimliklerini ışık hızında değiştirebilen organizatörlere artık bu şehirde yağma hürriyeti yok. İşte bütün feryad bu. Onlar kendilerini kaçak kuleleri kadar, avm'leri kadar, bankalardaki paraları kadar, önlerinde takla atanların sayıları kadar büyük görüyor olabilirler. Ama Ankara'yı yönetenler, onların o büyük zannettikleri ne varsa onlardan daha büyük cesaret, kararlılık ve inanca sahiptirler. Bunu ve gerçek adaleti, saygıyı eninde sonunda öğrenecekler. Bugün Ankara'yı, yetim hakkı yemeyi, dini yok saymakla eşit gören, şehitlerin bile varsa kul hakkının affedilmeyeceğini inanan bir anlayış yönetiyordu. Yağmacı gelenekten gelenlere düşen bunu görmek, gerçeğe teslim olup, tövbe etmektir. Bu iş kimin kimi hizaya getireceği yarışına dönerse herkes bilmelidir ki Hakk'a dayananlar her zaman üstündür. Kim neresini yırtarsa yırtsın. Artık öyle bir yağma yok. Maç daha yeni başladı. Ankara'da halkın parası, malı, alın teri halka dönecek. 'Biri gelir biri gider. Bizim devran bitmez. Kim gelirse gelsin. Ya bize diz çöker, ya ortak olur veyahut da siyasi bağ bulup gözlerini yumdururuz' dönemi artık bitti. Yetim hakkı yedirilmeyecek.”
sabahakadarfm
İkamet ettiğim ankaraya kesinlikle başkan olmamasını düşünüyorum. Oldu ki başkan seçilirse biz ankara halkını çok yıpratacaktır. Melih Gökçekle bir tutmamak gerekir. Melih, Mansurdan daha iyi başkandır. Çünkü Melih Gökçek 20 söz vermişse 1 tanesi bile olsa yapmıştır. Mansuru Beypazarı başkanlığından biliyorum ki verdiği sözlerin hiçbirini yerine getirmemiştir.
Mansur yavaş, halk TV'de çıktığı bir program da ticari taksilerin Kızılay'a girişini yasaklayacağını söylemişti. Sadece bu cümleden ne kadar zarar bir insan olduğu apaçık ortadadır.
1
chernobog chernobog
yazdığına sırf politik koşullardan ötürü karşı çıkan çok olacaktır ama tamamen doğru.