bakipcikcam - filsözlük
  1. toplam entry 187
  2. takipçi 7
  3. takip edilen 8
  4. puan 6731
  5. statü europa
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 11 ay önce

türkçülüğü bölme çalışmaları

bakipcikcam
Birkaç gün önce, internet üzerinden yaptığım, bir tartışmadan örnek.


Kızıl: Nihal atsız denen faşist, atatürk düşmanıydı!

Ben: Nihal atsız, "mustafa kemal paşa, iyi bir kumandan, ondan daha üstün olarak da dâhi bir siyaset adamıdır." Derken, çok sevdiğin Nazım Hikmet, "burjuva kemal'in omuzuna binmiş kemal kumandanın kordonuna kumandan kahyanın cebine inmiş kahya adamlarının donuna" Demiştir. Sence kim Atatürk düşmanı?

Kızıl: Atatürk burjuvaydı yalan mı?

Tam olarak budur.
0

türkçülerden mektuplar

bakipcikcam
Türkçü gurup genç atsızların, 1 ekime kadar sürecek projesi.Yazacağımız her mektup bir Türkçü olarak kalbimizden geçen duyguların birer yansıması olacaktır. Geçmişte fikrimize ilham, bize cesaret aşılayan atalarımıza bir minnet emaresi, yazacağımız her mektup gelecekteki genç Türkçülere bırakacağımız bir rehber olacaktır. Bu anlamda mektuplar konularına göre kitaplaştırılacak ve bir külliyat hâlinde okurların ellerinde, kütüphanelerin raflarında yer alacaktır.
0
1 /

filsözlük


filsözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

filsözlük nedir?


filsözlük her konuda güncel olarak fikirlerini belirten yüzlerce yazarı ile özgün bir tartışma alanıdır sürekli olarak güncel konulardan bilgilerini paylaşan yazarlar ile yeni bilgilere yol açan , gelişmeleri entryler ile bildiren yazar topluluğu