fink ployd - filsözlük
  1. toplam entry 20
  2. takipçi 4
  3. takip edilen 5
  4. puan 2998
  5. statü ceres
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 11 ay önce

ffm

fink ployd
erkeğin daha çok yorulacağı grup seks türlerinden birisi.

erkeğin bir ona bir buna koşmaması gerekiyor, kendisini az biraz salması lazım. burada hizmet esastır, çok olan taraf hizmet etmelidir. grup sekslerin çoğunda böyledir zaten, olması gereken budur.

o anı yaşaması güzeldir, canlı canlı izlemesi daha evladır.
0

oralet

fink ployd
her sabah beklediğim dolmuşu aklıma getiren old içecek.

kış soğuğunda dolmuş beklemek zor gelirdi, girerdik çay ocağına iki oralet söylerdik. bazen abdi abi bizden oralet parasını almazdı, gidin okulunuza harcayın o parayı derdi. tam bir bardak oralet içmelik otururduk çay ocağında, dolmuş gelir giderdik. akşamdan sarmayı unuttuğumuz kasetleri sarardık en arka koltukta, ağzımızda kalan oralet tadıyla birlikte.

güzel günlerdi vesselam, hasret gidermiş oldum bu başlık altında.
0

beğenmezseniz paranız iade

fink ployd
(bkz:yalan beyan)

arada bir iki bir şey yaparım diye aldığım mutfak robotu için demişlerdi bu savrulmuş yalanı, şöyle bir yüzüme çarptı yedi ay sonra.

ürünü beğenmediğimi söyleyip aynı günün birkaç saat sonrasına mağazaya gittim fakat "efendim, beğenmediğiniz yanını düzenleyip size teslim edelim geriye ürünü." diye yağlayıp ballıyorlar önce yalanı, sonra bir bakıyorlar ki siz ürünü nakit almışsınız ve hiçbir ödemesi yok. "al şunu, tamir istiyorsan şu kadar para ver." gibisinden konuşuyorlar ama bir bakıyorsunuz para istenilen ürün garanti kapsamı.

mağazaya gidip olay çıkarınca "özür dileriz efendim, hemen sorunu çözüyoruz." diyip sorunu çözüyorlar. olay çıkana kadar nerdeydin be kardeşim?
0

okuduğunu anlamamak

fink ployd
okumaya üşenmek ya da anlamak istememek.

insanların bencillikleri yüzünden gerçekleşir genelde, kasıtlı bir biçimde anlamak için diretiliyorsa. aksi takdirde gene kasıtlı olur durum, kişinin algısını ne kadar açabildiğiyle alakalıdır.

bu insanları kendi haline koyun, koyun gibi otlanıp dursunlar.
0

hikayeci

fink ployd
(yazar:teb tengri) ukdesi.

(bkz:öykücü)

sözlük içi konuşalım derseniz "sözlük ortamlarında hikaye/öykü yazan yazar kişi ya da kişilerine denir." gibi bir açıklama yaparım.

eski zamanlarda, yazarlık yaptığım günlerde sözlüklerde hikaye yazardım. tutardı da, seveni çok oluyor sözlük hikayelerinin.

tekrar başlayayım dedim, (yazar:helezonikahenk) sayesinde başlama kararı aldım. bundan sonra yazacağım her hikayede "helezonikahenk'e armağan..." yazısı en başta yer alacaktır.
0

unutkanlık

fink ployd
bazı şartlar altında çok güzel olabilen unutma durumu.

bugün birisi sizi üzdüyse unutmanız iyi olacaktır.
dün diyete başladınız ama anneniz çeşit çeşit yemek yapmış. yemekleri unutmanız iyi olacaktır.
montunuzun cebine para koydunuz yazdan. sırf kışın elinizi cebinize attığınızda para çıksın da mutlu olun diye. o parayı unutmanız iyi olacaktır.
0

merhum sözlük yazarları

fink ployd
gerçek hayatta merhum olmuş yazarları yazmak belki tanımayan için sıradandır ama tanıyan için zordur.

altay sözlük diyordu. üye olmamı yazmamı falan isterdi. ben mühendisim. sürekli çizim yaptığım için çok takılamam sözlük ortamlarında. en son içim dayanmadı gelip girdim altay sözlüğe ama altay sözlük yerine fil sözlük vardı. geç anladım sözlük birleşmesi durumunu. anlamış olmak yetti bana. çok yazmak istedim ama yazamadım. en son harmonia sordu. anlattım. inanmadı önce ama ölüm sebebini anlatınca biliyordum durumunu dedi.

ölmeseydi belki birlikte yazardık acunay'la. dünyanın hali hiç belli olmuyor. bir saniye sonra bile ne olacağı belli değil.
6
1 /

filsözlük


filsözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

filsözlük nedir?


filsözlük her konuda güncel olarak fikirlerini belirten yüzlerce yazarı ile özgün bir tartışma alanıdır sürekli olarak güncel konulardan bilgilerini paylaşan yazarlar ile yeni bilgilere yol açan , gelişmeleri entryler ile bildiren yazar topluluğu