franz - filsözlük
  1. toplam entry 496
  2. takipçi 12
  3. takip edilen 3
  4. puan 23365
  5. statü neptün
  6. rütbe kibar troll
  7. kayıt tarihi 1 yıl önce

ilkokulda tanışıp hala arkadaş olabilenler

franz
babanız öğretmen ise pek de kolay olmayan iştir.

mesela ağzı dili biraz sivri ise, çok kolay tayini bir yerlere çıkar.

bundan ziyade, davranışlarınız ile kendisini üzmemeniz gerektiğini bilirsiniz. çünkü öğretmenlerin birbiriyle iletişimi garip bir şekilde çok hızlı ve çok çabuktur. yaptığınız en ufak bir hareket dahi kulağına çok çabuk gider. bu yüzden sürekli arkadaş değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. haliyle ilkokuldan bir arkadaşı tutup yetişkinliğinize kadar taşımak cidden zor bir iştir.

tabii bunun yanında bir de insanlardan birazcık olgun iseniz, ki o yaşlar da dahil buna, yaptıkları hareketler gözünüze çok batar ve kendilerinden çok çabuk tiksinirsiniz. haliyle siz de çok kolay uzaklaşabilirsiniz bu yönünüzle insanlardan.

sözün özü beni hiç arkadaşım yok.
0

Falih Rıfkı Atay

franz
atatürk'ün anılarını bolca tutan kişidir.

üniversite ilk yıl, tarih hocası cumhuriyet dönemi ile ilgili bir kitap okuyacaksınız diyor. bakıyorum elimde zeytindağı kitabı geçmiş. başlıyorum okumaya. onu da birkaç sayfa öteye gidemiyorum.

sonra hoca sözlü yapıyor.

kendimce anlatıyorum kitabı. özetini okumuşum nasıl olsa.

tek soru soruyor;

zeytindağı neredeymiş?

birkaç sayfasını okuduğum kitaptaki kilit soruya anında cevap veriyorum;

suriye'de.

tamam diyor, notumu veriyor, aa alıyorum.
2

herkesin çıktığı whatsapp grubunda kalmaya devam etmek

franz
evet yine gerçekleri açıklamanın bana kaldığı başlıktır.

mamut her seferinde sivri dişlerini gösteriyordu. hayır sakınca yok da, arada maydonoz falan sıkışmış oluyordu, çok kötü bir görüntüydü. hele bir gün bir baktık ki kocaman bir çınar ağacının yaprakları... neymiş üst dallardakiler çok daha taze oluyormuş, kimse de ulaşamıyormuş başka. hayır kürdan da kullanmıyor, ara sıra dişlerini temizlemeye çalıştığı cif cif diye sesler falan yolluyor.

natlus da sürekli araba paylaşıp duruyordu. biz aramızda elinde tesbih olan bir dolmuş şoförü sanmaya başlamıştık kendisini. sonra baktık bir gün çıkarmış araba teybini satmaya çalışıyor. dedik artık kaset devri bitti biz ne yapalım bunu diye, yok dedi işinize yarar kesin. ben de saf çocuğum, özellikle üzerime üzerime geldi, sen bunu alacaksın dedi. gittim bir köşeye çekildim, ağladım da kurtardım, valla bak.

neyse, biz de dayanamadık bunlara grubu kapatacağımızı söyledik. sonra da topluca çıktık. gidip başka bir grup kurduk da almadık ikisini de. neme lazım di mi?

şimdi biri geçmiş yazılara bakıyormuş, diğeri de not defteri olarak kullanıyormuş.

biraz üzülmedim değil aslında.
0

ulan senin cia o boklu hesabını ne yapsın

franz
cem yılmaz'ın bir tespiti.

bir ara yeni kurulmuş bir ankara haber sitesi vardı. kurucusu dangalak bir kadındı. editörlüğünü yapacaktım ben de. sonra siyasi görüş olarak çok uç noktalarda olduğumuzu fark edince vaz geçmiştim. paçayı kurtarana kadar baya da zaman geçmişti.

neyse, hani bilirsiniz sürekli siber ataklar olur mail adreslerine falan. bunu yapan da herkes olabilir. on-yirmi yaşındaki çocuk da, kendi mail adresini karakterlerle giren de, belki gerçek bir hacker bile...

ama benim en çok ilgimi çeken, bu kadın bunu şöyle paylaşmıştı;

"bana niye saldırdığınızı biliyorum, merak etmeyin hiçbir şey bulamazsınız."

sonunda da göz kırpmalı karakter.

görünce verdiğim tepki de bu başlık olmuştu kendisine;

"ulan senin cia o boklu hesabını ne yapsın?"
0

natlus'tan araç önerileri

franz
valla şu entariden sonra beni bir uzaklara daldırmadı değil; (ebkz:#156440)

kendisinden araç falan almadan önce dikkat ediniz arkadaşlar. frenler tutmuyor, bir yerlere çarpmış olabilir. sert frenler falan, kesin hava yastığı falan da patlaktır bakın.

siz sevgili sözlükçü arkadaşlarımın hayatını ve cebini düşünüyorum ben. yoksa rakip firmanın işleri kötüye gitsin istediğimden değil.
0
1 /

filsözlük


filsözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

filsözlük nedir?


filsözlük her konuda güncel olarak fikirlerini belirten yüzlerce yazarı ile özgün bir tartışma alanıdır sürekli olarak güncel konulardan bilgilerini paylaşan yazarlar ile yeni bilgilere yol açan , gelişmeleri entryler ile bildiren yazar topluluğu