harmonia - filsözlük

@harmonia

İnsan iki ruhludur. İçinde bir iyi köpek bir de kötü köpek kavga eder. Hangisini daha çok beslersen o kazanır.

  1. toplam entry 3565
  2. takipçi 73
  3. takip edilen 86
  4. puan 151962
  5. statü rigel
  6. rütbe admin
  7. kayıt tarihi 2 yıl önce

harry potter

harmonia
hayatımdaki en özel film serisi kahramanıdır. öyle bir film ki onunla ilgili her ayrıntıyı seviyorum. snitch saat kolyesinden, asasına kadar harika koleksiyon ürünlerine sahibim. ismi lazım değil olmayan burnuna tüküreyim; senin yüzünden Dördüncü filmde hala hüngür hüngür ağlıyorum. geniş bir zamanda tek tek incelemeye geleceğim şimdi felsefe Taşı'nı izlemeye gideceğim.
0

fil sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

harmonia
şimdi dengesiz bir manyak gibi duracağım ama vücudum böyle tepkiler verirken harika bir akşam geçirdim. uzun zamandır dost meclisini bir sofrada görememiştim. güvendiğim, sevdiğim birkaç insanla olmak harikaydı. saatlerce gülmek, içindekileri dökmek derken sabahı ettim. hayatımıza hes kodu ile devam etmenin garipliğine rağmen çok özel insanları sevmek, sevilmek yine insan olduğumu hissettirdi.
0

fil itiraf

harmonia
aşırı stres, üzüntü, şoka duyarlı bir bünyem var. ruhsal olarak ne zaman bir üzüntü yaşasam, bir şeyi kafama taksam vücudum fiziksel olarak tepki veriyor. dünya hassas kalpler için bir cehennemdir sözünü hem hissetmek hem de yaşamaktan yoruldum. bencilleşmekten başka çarem yok gibi hissediyorum. bir psikoloğun terbiyesizlik bir ruhsal rahatsızlık değildir videosunu izlerken resmen aydınlanma yaşadım. tolere ederken mideme dokunan şeylerden uzak duracağım.
0

gönül dağı

harmonia
özümü, ruhumu kirleten şeyleri görmeme yardım eden dizidir. işin şakasını bir tarafa bırakırsak; dünyadaki en güzel, en akıllı, en başarılı insan olmak istemiyorum çünkü dünyanın en güzel hissi masumiyet yokken hepsi yavan kalıyor. en sık yaydığım enerji hiçbir işi, insan ilişkisini çıkar gözetmeden tüm iyi niyetimle inşa etmek. bu öyle duru bir his ki bunun yansımasını çok az ruhta görebiliyorum. işte bu dizideki karakterler o hissi veriyor. kendi çamurlarıyla sizi de kirleten çoğunluğa inat çıkarsızca seviyor, yardım ediyor, üzülüyor ve paylaşıyorlar. bu dizi bana yalnız olmadığımı, iyiliğin enayilik değil güzel bir ışık olduğunu hatırlatıyor. yüzden, bedenden öte özden sevmenin, sevilmenin samimiyetini hissedebilen ruhuma umut oluyor.
0

sözlük yazarlığı

harmonia
başka bir ortamda bunun tartışmasını yapınca yazmak istedim. internetten kopyala yapıştır yapmadan önce cümleyi hafifçe değiştirmek değildir. tanım yapmak da değildir. bu sizi bilgi aktarımı yapan bir ulak yapar ama yazar yapamaz. sözlük yazarlığı olaylara, sahip olunan bir bilgiye yorum katabilmektir. bilgi bu şekilde güncel kalır ve bu şekilde yazarlık yapılır.
0

fil itiraf

harmonia
huzurun hep inanç, başka insanlarla çözülebilecek bir mevzu olduğunu düşünüyordum. oysa huzur sadece içine, özüne dönmekmiş. insan ne kadar kendisi ise o kadar mutlu ve huzurlu. kim, neyi, neden düşünür kısmına kafayı takmayınca hayatımda her şey yoluna girdi. artık tek mottom yaptım çünkü canım öyle istiyor. * meğer huzur verici olan benmişim. *
0
1 /

filsözlük


filsözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

filsözlük nedir?


filsözlük her konuda güncel olarak fikirlerini belirten yüzlerce yazarı ile özgün bir tartışma alanıdır sürekli olarak güncel konulardan bilgilerini paylaşan yazarlar ile yeni bilgilere yol açan , gelişmeleri entryler ile bildiren yazar topluluğu