mamut - filsözlük

@mamut

büyüyünce fosil olcam

  1. toplam entry 1557
  2. takipçi 37
  3. takip edilen 40
  4. puan 97393
  5. statü spica
  6. rütbe admin
  7. kayıt tarihi 1 yıl önce

amed başkentimizdir

mamut
çok güzel hareketler bunlar oyuncusu Ersin Korkut'un bir sosyal medya paylaşımında kullandığı sözler. daha sonra buna ilişkin yanlış anlaşıldım açıklaması yaparak özür dileyen oyuncu, "başkentimiz Ankara'dır" dediyse de epey tepki çekmişti.

haber
0

hdp'ye kapatma davası

mamut
yargıtay cumhuriyet başsavcısı tarafından hazırlanan iddianamenin anayasa mahkemesi'ne sunulmasıyla açılan dava, birçok ülkeyi enteresan şekilde rahatsız ediyor. elbette kimse en büyük müşterisini ya da müttefiğini kaybetmek istemez ama şu ana kadar açık kalması, hatta açılmış olması, seçimlere girmesi bile hataydı. bu kadar kök saldıktan sonra süreç nasıl işler bilmiyorum ama bu çok da sessiz sedasız olmayacak kanısındayım.

haber
0

bitcoin

mamut
son zamanlarda girsem mi girmesem mi düşünmeye başladığım dijital para birimi. durduk yere başıma iş alırım korkusu bir yandan, neyin var ki en fazla ne kaybedersin rahatlığı bir yandan. kafamın içinde mamutlar tepişiyor ama bakalım.
0

acımasız bir insan olmak için gereken eşik

mamut
bir Kızılderili hikâyesi vardır: karşı karşıya gelen siyah ile beyaz köpek. siyah olan kötülüğü, beyaz olan iyiliği temsil eder ve hangisini beslersen o daha güçlü olur. insan, doğuştan beridir bir çok haslete sahip olsa dahi onları beslemek ve zamanla olgunlaştırmak kendisine bağlı. yani: acımasızlık eşiği, merhamet ve zulmün beslenmesine orantılı olarak kişiden kişiye göre değişir. zulmü beslerseniz bu eşik alçalır, merhamet/vicdan beslenirse yükselir. alçalmak ve yükselmek de insanın vicdan özetidir aslında.
0

3. cemre

mamut
mart ayının ilk haftasına denk gelen ve toprağa gıyabi düşüşle sıcakların başladığına işaret eden cemredir. her yıl mart ayı yapacağını yapar ve bunca yıllık "Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır" sözünü teyit eder. bu sene ise 3. cemre düştüğüne bin pişman olmuştur ama yağışların barajların doluluk oranına olan katkısından dolayı bir afet olmadıkça şikayetçi değiliz. öyle düşünüyorum.
0
1 /

filsözlük


filsözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

filsözlük nedir?


filsözlük her konuda güncel olarak fikirlerini belirten yüzlerce yazarı ile özgün bir tartışma alanıdır sürekli olarak güncel konulardan bilgilerini paylaşan yazarlar ile yeni bilgilere yol açan , gelişmeleri entryler ile bildiren yazar topluluğu