en yeni entryler - filsözlük

filsözlük

15 bin tl maaş ile mutsuz olmak

joker
Başlık açıldığı gün 3bin dolar etmeyen bugün ise 2bin dolar dahi etmeyen bir meblağ. Ülke şartlarında gayet iyi maaş. Evet geçinirsiniz hem de belli bir rahata da erebilirsiniz. Yine de senelik 200bini bulmayan geliriniz yemeyip içmeseniz bile ne size sıfır bir otomobil aldırır ne de temizinden 1+1 bir daire.

Üstelik şu maaş bu maaş çoğu zaman büyük tuzak ve dev bir aldanma. Çünkü memlekette size bu maaşı verecek patron kişisi ya da şirket size rahat da vermeyecektir büyük ihtimalle. Hayatınız stres fiziksel ve psikolojik gerginlik ile mahvolabilir çoğu durumda keşke bu kadar kazanmasam ama kafam daha rahat olsa diyebilirsiniz.

Aldım maaşı bitti oh ne güzel mesai paydos hiçbirşey umrumda değil diyebileceğiniz bi iş değil bu iş çok büyük ihtimalle. İnsanız, organiğiz makina değiliz ki onlar bile yoruluyor bozuluyor. İnsan hayatında pek çok şey iç içe fazlasıyla girift ve gri tonlardadır. Para çok şeydir ama herşey değildir.
0

fil itiraf

harmonia
bir arkadaşımla birbirimize eş zamanlı fotoğraf attık. benim yorumum şöyle iyisin, böyle mükemmelsin iken adamın yorumları "elektriklenmeyi kırıkla karıştırdığı için saçların kırık, neden takma kirpik taktın harmonai ama yinede güzel kızsın" sağ olsun telefonu kapatınca onu bilmiyorum ama fazla rimelli kirpiklerimle, nemden biraz garipleşen saçlarımın derdine düşen benim moralim bayağı bozuk. hayır yani konumuz neden buralara geldi? ayrıca takma kirpik efektli, yoğun maskaramın suçu neydi!
0

seçici olmak

amerikanzencisi
çok seçici olmak her daim zararlıdır. ben kendimi bildim bileli hiç seçici olmadım. bazı yemeklerde yapıyordum ama maalesef. yine'de aşırıya kaçılmaması gerek. eğer ki dozu aşarsanız zararı size olur. daha çok her şeyi almaya alışmış , her istediği olan , bir dediği ikiletilmeyen ve özellikle'de çocukluk küçüklük zamanlarında çok yoğun ilgiye maruz kalmış daha doğru deyimiyle şımartılmış çocuklarda gözükür. bunlar ileri ki yaşlarında da bunu devam ettirir. zarardan başka bir şey değil.
0

seçici olmak

harmonia
insanların günümüzde yanlış ya da hata olarak algıladığı durumdur. artık internetin de etkisiyle herkesin her şeye, herkese erişimi o kadar kolaylaştı ki belirli bir beklenti içinde olmak garip karşılanıyor. birçok insan yalnızlıktan o kadar korkuyor ki erişebildiği bir şeye sahip olmanın kolaylığıyla "şu kadar sürede nasıl yalnızsın" diye şaşırıyor. şu daha doğrusudur diye herkes adına konuşmak istemiyorum ama bir ilişkiye sırf şu kadar süre emek verdim diye severek yanyana olmak yerine katlanmak, sırf birilerinin yalnız öyleyse mutsuz diye düşünmemesi için istediğimizin daha azıyla yetinmeyi mantıklı bulamıyorum.
0

fil sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

harmonia
evrene sonsuz teşekkürler. uzun zamandır çok istediğim bir iki şeyi tam ben vazgeçtim derken bana armağan etti. bundan sonraki iki şeyi de yine beklemediğim anda bana vereceğine yüzde yüz eminim. dualarımdan bile ötesi bir hayat sunduğu için şükür etmeyi öğrendim. bazen şikayet etmek yerine sadece zamana bırakmak yetiyormuş. beni yendiğini zanneden tüm kenafir gözlere kocaman bir nanik yaptım.
0

filsözlük


filsözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

filsözlük nedir?


filsözlük her konuda güncel olarak fikirlerini belirten yüzlerce yazarı ile özgün bir tartışma alanıdır sürekli olarak güncel konulardan bilgilerini paylaşan yazarlar ile yeni bilgilere yol açan , gelişmeleri entryler ile bildiren yazar topluluğu